Nasz zintegrowany system to rozbudowany i elastyczny zbiór urządzeń uzupełniony o intuicyjne oprogramowanie komputerowe, służące do odczytu i archiwizacji danych z wodomierzy, ciepłomierzy oraz podzielników kosztów ogrzewania. Wszystkie elementy systemu BMETERS współpracują ze sobą, umożliwiając odczyt wszystkich urządzeń w tym samym czasie, przy pomocy jednego zestawu inkasenckiego i bez obecności lokatora w mieszkaniu.

Dzięki Zintegrowanemu Systemowi oszczędzamy czas, odczytując wszystkie urządzenia w jednym czasie oraz unikamy błędów przy odczycie, szczególnie w trudno dostępnych miejscach. Otrzymujemy archiwizacje wskazań bezpośrednio na komputerze i dysponujemy komunikatami o próbach manipulacji przy urządzeniach pomiarowych bezpośrednio przy odczycie. System rozwiązuje także problem zamkniętych mieszkań lub domów oraz daje możliwość rozliczania zużycia ciepła i wody, na podstawie danych uzyskanych podczas odczytu urządzeń BMETERS.

System rozwiązuje problemy zamkniętych mieszkań i domów jednocześnie pozwalając na:

  • Krótszy czas odczytu
  • Odczyt wszystkich urządzeń w jednym czasie
  • Brak błędów przy odczycie, szczególnie w trudno dostępnych miejscach
  • Archiwizację wskazań bezpośrednio na komputerze
  • Bezpośrednie komunikaty o próbach manipulacji przy urządzeniach pomiarowych

Korzystając z systemu mamy również możliowść wysyłania danych przez Internet, a ich wynik odczytać zdalnie za pomocą dedykowanego portalu internetowego, do którego każdy użytkownik ma indywidualny dostęp. Wszystko dzięki zastosowaniu koncentratorów danych, które skutecznie zwiększają zasięg działania systemu radiowego. Ich zadaniem jest odbiór komunikatów wysyłanych przez wybrane urządzenia, następnie zmagazynowanie oraz retransmisja w dogodnym i wcześniej zaprogramowanym czasie.

System z wykorzystaniem mikrokoncentratorów daje możliwość odczytu wskazań bezpośrednio za pomocą przenośnego odbiornika USB, a dodatkowo dzięki koncentratorom Ethernet lub GPRS, możemy odczytywać dane przez Internet. W tym wypadku dane trafiają na serwer, z którego po zalogowaniu możliwe jest ich pobranie i wykorzystanie do rozliczenia kosztów zużycia wody i ciepła.

Sposób działania zintegrowanego systemu odczytu i rozliczeń mediów: